První průmyslový 5G router

  • čtvrtek, 26 listopad 2020 11:42

Společnost Siemens uvádí na trh první průmyslový 5G router pro připojení průmyslových aplikací k veřejné 5G síti. Nový modul bude zákazníkům k dispozici již na jaře 2021.


Řešení Siemens Scalance MUM856-1 umožňuje vzdálený přístup k průmyslovým aplikacím, jako jsou stroje nebo technologické linky včetně řídicích systémů a dalších zařízení prostřednictvím veřejné 5G sítě. Vysoká rychlost přenosu dat, kterou 5G síť umožňuje, nabízí uživatelům pohodlnou vzdálenou údržbu průmyslových zařízení. Zejména v kombinaci s platformou vzdálené správy SinemaRemoteConnect pro zabezpečené VPN (z angl. VirtualPrivate Network) připojení zajišťuje snadno konfigurovatelný a zároveň bezpečný přístup ke vzdáleným zařízením, linkám nebo technologiím, a to i v případech, kdy jsou již zařízení integrována v jiných sítích.
Nový Scalance MUM856-1 také podporuje připojení 4G pro případy, že by v oblasti provozu 5G síťještě nebyla dostupná. Zařízení lze také integrovat do privátních lokálních 5G sítí zákazníků.

5grouter 01


Poptávka po vzdáleném přístupu ke strojům, linkám a technologiím celosvětově roste, stejně tak jako potřeba místního bezdrátového připojení technologií. Systémy pro průmyslovou komunikaci musí mnohdy propojit velmi vzdálená místa. Pro tyto případy lze použít veřejné mobilní sítě, které jsou dostupné prakticky na celém světě. Servisní technici se tak na cestách mohou připojit prostřednictvím mobilní sítě operátora k zařízením, která potřebují opravit nebo vzdáleně diagnostikovat.

5grouter 02


Veřejné 5G sítě představují důležitý prvek řešení vzdáleného přístupu a vzdálené údržby. Používají se například k tomu, aby uživatelům poskytly vysokorychlostní přenos dat v městských oblastech s malými rádiovými buňkami a vysokými frekvencemi. Ve venkovských oblastech musí rádiové buňky pokrýt velkou plochu, a proto se používají nižší frekvence. Zejména na okrajích rádiových buněk, například u LTE nebo UMTS technologií, často dochází k významným ztrátám v rychlosti přenosu dat i stabilitě připojení. A právě v těchto odlehlých oblastech je stabilní přenos dat pro vzdálenou údržbu a řízení nebo nově i přenos videa často potřeba. Příkladem takové aplikace mohou být čerpací stanice, které hospodaří s čistou a odpadní vodou.
Díky inovativním komunikačním 5G technologiím průměrná rychlost přenosu dat v samotné rádiové buňce roste, a zároveň je na jejím okraji dostatečně spolehlivá s podstatně vyšší rychlostí přenosu dat.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

5grouter 03b


Společnost Siemens v současné době testuje privátní 5G připojení ve vlastním zkušebním centru automobilového průmyslu v soukromé samostatně provozované testovací 5G síti. Ta je založena na systémech a technologiích Siemens, v nichž jsou připojeny systémy automaticky řízených vozíků (AGV) pomocí 5G spojení pro testování současných i budoucích požadavků průmyslových aplikací. Cílem aktivit testovacího centra je nalezení aplikačních příkladů a následné urychlení používání 5G technologií v průmyslu.

5grouter 04

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209